Calcipast Forte 2,1g

Pasta s hydroxidem vápenatým, jodoformem a chlorfenolem.

Materiál na dočasnú výplň koreňových kanálikov. Obsahuje 10% hydroxid vápenatý, 73% iodoform, 2% chlorophenol.

Balenie 2,1g striekačka + aplikátory

14,00 €

ZLOŽENIE: hydroxid vápenatý, jodoform, chlórfenol, gáfor, síran bárnatý, pomocné látky.

URČENIE
Výrobok CALCIPAST FORTE je určený ako provizórne výplňový materiál pre koreňové kanáliky pri stomatologickej liečbe. Podporuje regeneráciu poškodených tkanív v okolí hrotu koreňa, vysušuje exsudát v koreňovom kanáliku. Vďaka vysokému obsahu hydroxidu vápenatého pôsobí remineralizačný na zubné tkanivá. podporuje regeneráciu poškodených tkanív v okolí hrotu koreňa. pH≈8. 

Kontrastné na RTG snímke.

SPÔSOB POUŽITIA
Na striekačku s výrobkom nasaďte priložený aplikátor. Zmerajte dĺžku kanálika, nastavte obmedzovač (endostop) na aplikátora na dĺžku o 2-3 mm kratšia ako je nameraná dĺžka kanálika. Aplikujte pastu do kanálika, odstráňte prebytok pasty, uzavrite tesne kavitu. Výplň ponechajte v koreňovom kanáliku 1-4 týždne.
Prípravok je určený na opakované použitie, aplikátor však slúžia len na jednorazové použitie. pri opakovanom použitie aplikátora hrozí riziko sekundárnej kontaminácie.

KONTRAINDIKÁCIE
Nepoužívajte u pacientov s precitlivenosťou na zložky prípravku.

BEZPEČNOSTNÉ INŠTRUKCIE
Po požití pôsobí škodlivo. Dráždi sliznice ústnej dutiny, kože a očí. V prípade kontaktu okamžite opláchnite veľkým množstvom vody a vyhľadať lekársku pomoc. V prípade požitia nevyvolávajte zvracanie. vypite veľké množstvo vody. Vyhľadajte lekársku pomoc.
Počas práce s prípravkom používajte kofferdam. Používajte rukavice, ochranné okuliare a ochranný odev.

SKLADOVANIE
Skladujte v originálnom obale pri teplote pod 25 ° C. Skladujte mimo dosahu detí.
Doba použiteľnosti je uvedená na obale. Ak je obsah prípravku po každom použití tesne uzavretý, nedochádza k zmene doby jeho použiteľnosti. Chráňte proti pôsobeniu slnečného žiarenia.

BALENIE
Striekačka s 2,1g prípravku a jednorazové aplikátory

Viac informácií
SKU:MED-033

Stav produktu

Všetky produkty sú nové a bezpečne zabalené na prevoz.

Doprava

Objednávku spracuvávame do 24 pracovných hodín od objednania. Skladové produkty odosielame do 24 pracovných hodín. Pre produkty od dodávateľov trvá doprava k Vám 3 až 5 pracovných dní.

Garancia vrátenia peňazí

Tovar môžete vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu.

Reklamácie

Ak sa Vám produkt poškodil, bol Vám dodaný znehodnotený počas prepravy, pošlite nám ho späť. Reklamácie riešime promptne výmenou kus za kus. Pre viac informácií nás kontaktujte.